Antalya’da baloncunun, çocuk mezarlarına balon bağlaması yürek burktu

Serik ilçesinde arife günü mezarlık etrafında olan bir vatandaş, bir baloncunun çocuk mezarlarını tek tek dolaşıp mezarlara balon bağladığını …

Serik ilçesinde arife günü mezarlık etrafında olan bir vatandaş, bir baloncunun çocuk mezarlarını tek tek dolaşıp mezarlara balon bağladığını görünce o anları cep telefonuyla kayda aldı.

Toplumsal medyada paylaşılan imgeler hem büyük ilgi gördü hem de merak uyandırdı.

BALONLARI TEK TEK MEZARLARA BAĞLADI

Toplumsal medyada paylaşılan imajlar sonrası baloncunun, Sait Kocatepe olduğu ortaya çıktı. Geçimini balon ve pamuk şeker satarak sağlayan Sait Kocatepe, arife günü mezarlık yakınında kendisinden balon isteyen bir bayana “Çocuğunu gönder vereyim” dediğini, bayanın ise “Çocuğum gelemez, mezarlıkta” deyip kendisinden aldığı balonu çocuğunun mezar taşına bağlayıp ayrıldığını anlattı.

Bu olaydan çok etkilendiğini aktaran Kocatepe, oradan ayrılıp onlarca balon hazırladığını ve mezarlığın ağır olmadığı akşam saatlerinde birebir yere yine gelip, çocuk mezarlarına tek tek balon bağladığını söyledi.

“ÖLEN ÇOCUKLAR İÇİN DE KENDİMCE BİR ŞEY YAPMAK İSTEDİM”

20 yıldır ilçede balon sattığını belirten Sait Kocatepe, o anları anlattı:

“Her yıl kandillerde ve bayramlarda çocuklara şeker ve balon dağıtırım. Arife günü mezarlık yanından geçerken bir bayan balon istedi, ben de çocuğunu göndermesini istedim. Çocuğunun mezarda olduğunu söyledi ve balonu alıp çocuğunun mezar taşına bağladı. Bundan çok etkilendim ve arife günü çok fazla ziyaretçi olan mezarlığa gitmek için akşam saatlerini bekledim. Hazırladığım balonları tek tek çocuk mezarlarına bağladım. Yaşayan çocukları aslında sevindirmeye çalışıyorum, ölen çocuklar için de kendimce bir şey yapmak istedim. Bunu yaparken de kendi çocuklarımmış üzere tüylerim diken diken oldu. Allah kimseyi evlat acısıyla imtihan etmesin. O balonlar aslında öteki çocuklar tarafından alınacak, orada devamlı kalmayacak.”

Balon sattığı parkta da ailesi olmayan çocuklara hem sahip çıktığını hem de onlara balon verdiğini belirten Kocatepe, “Burada çocuklara karşı yapılan yanlış bir hareket olduğunda emniyete haber veriyorum. Hem burada vatana ve millete, ailelere yararlı olabilmek için çocuklara sahip çıkıyorum hem de para kazanıyorum” dedi.

‘BÜYÜYÜNCE OYUNCAKÇI OLACAĞIM’ DERDİM

Kendisinin çocukluğunda çok yoksul olduğunu ve kalabalık bir ailede büyüdüğünü lisana getiren Kocatepe, “Rahmetli babam bize hiç oyuncak almazdı. ‘Büyüyünce oyuncakçı olacağım’ derdim. Gariban bir ailenin 14’üncü çocuğuydum. 16 kardeştik. Yokluk içerisinde büyüdük. Ben parkta bulunduğum müddette balon alan da alamayan da oluyor. Kendime nazaran hayır yapmayı seviyorum” diye konuştu.

Kaynak: ENSONHABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir