Aydın’da acı haber: Eve dönmeyen babalarını aramaya çıktılar cenazesini buldular

Aydın’daki olay, dün gece saatlerinde meydana geldi. Nazilli’ye bağlı kırsal Hasköy Mahallesi’nde bulunan zeytin bahçesine giden ve meskene bir …

Aydın’daki olay, dün gece saatlerinde meydana geldi. Nazilli’ye bağlı kırsal Hasköy Mahallesi’nde bulunan zeytin bahçesine giden ve meskene bir türlü dönmeyen babalarına telefonla ulaşamayan Adem Hasköy’ün (68) eşi ve çocukları, babalarına telefonla da ulaşamayınca aramaya çıktı.

Uzun aramalar sonucu Hasköy girişinde bulunan 20 metrelik şarampolde babalarına ilişkin 35 ZRH 52 plakalı açık kasa kamyoneti devrilmiş halde buldular. Babaları Adem Hasköy’ü sürücü mahallinde sıkışmış olduğunu ve hayatını kaybettiğini anlayan aile çabucak 112 İhbar servisini arayarak bilgi verdiği öğrenildi. 112’ye bağlı Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Nazilli İtfaiye Müdürlüğü Arama Kurtarma Grupları, jandarma ve sağlık takımları olay yerine geldiklerinde yaklaşık 20 metre yüksekliğindeki şarampole taklalar atarak devrildiğini gören gruplar, Adem Hasköy’ün araç içerisinde sıkışarak hayatını kaybetmiş olduğunu belirledi. Birinci incelemelerin akabinde Hasköy’ün cenazesi AKS grupları tarafından sıkıştığı yerden çıkartılarak Nazilli Devlet Hastanesi Morguna kaldırdı.

Ailenin birinci tabirinde Nazilli’ye yaklaşık 10 km aradaki dağlık Hasköy Mahallesinde bulunan zeytin bahçesine her gün gidip gelen babalarının akşam saati olmasına karşın meskene dönmemesi üzerine şüphelenerek aramaya çıktıklarını ve aramalar sonucu saat 22.40 civarında acı olayla karşılaştıklarını söyledikleri öğrenildi.

Adem Hasköy’ün kalp rahatsızlığı olduğu, kazanın da kalp krizi nedeniyle meydana gelmiş olabileceği belirtilirken, Hasköy’ün cenazesinin kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için İsimli Tıp Kurumuna kaldırıldığı belirtildi.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Yenisafak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir