Dış Kaynak APK Dosyaları Güvenlik Kontrolü

Nisan 11, 2021 admin Yorum yapılmamış

Android cihazlarda en iyi şeylerden bir tanesi işletim sisteminin kullanıcılara verdiği kontrol miktarıdır. Örneğin bir iphone ile uygulamaları yüklemek istiyorsanız, ya App Store’yi kullanmanız ya da telefonu jailbreak yapmanız gerekmektedir.

Android ile Google Play’i kullanabilir veya bir APK dosyasını kullanarak uygulamayı yandan yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken şey APK’yi telefonunuza kopyalayarak, gizlilik ayarlarından Bilinmeyen kaynakları etkinleştirmek ve APK’yi başlatmak olacaktır. Dosyada paketlenmiş olan uygulamalayı böylece yükleyebilirsiniz.

Ancak bu düzeyde basitlik aynı zamanda küçük bir risk olduğu anlamına da gelmektedir. Android kullanıcıları için uygulamaları Google Play üzzerinden indirmek güvenli bir seçenektir. Android güvenlik ekipleri tarafından yayınlanan verilere göre Yalnızca Google Play’i kullanmıyorsanız, Cihazınızda zararlı olabilecek bir uygulamaya sahip olma olasılığınız biraz yüksektir. Sitemizde ki uygulamalar Google Play aracılığı ile sunulmaktadır. bunuda dip not olarak geçmek isteriz.

İndirdiğiniz bir APK Dosyasını kullanmayı planlıyorsanız, gerçekten iddia ettiği gibi olup olmadığını denemek ve doğrulamak için basit kontrol çalıştırmak her zaman iyi bir fikirdir, Neyseki bunu yapmanın basit bir yolu bulunmaktadır.

Virüs Total programı aracılığı ile APK tarayabilirsiniz, Virüs Total web sitesi virüsleri ve diğer sorunları kontrol etmek için APK dosyalarınızı yüklemenize izin verir. Android dosyaları web sitesinde kontrol edilecek en popüler beşinci dosyadır. Bir uyarı dosya botunun 128 MB ‘nin altında olması gerektiğini belirtmek isteriz. Bu nedenle özellikle bazı oyunlar bu araç için çok büyük olabilmektedir.

Kullanmak için, Siteyi Açın.
Dosya Seç’e ıtıklayın ve tarayıcı iletişim kutusunda dosyanızı seçin.
Sonuçları Almak için Tarayı Tıklayın.

Yüklemek istediğiniz apk dosyasını güvenli olup olmadığını hızlı bir şekilde kontrol etmenize yardımcı olacaktır, Genel olarak VirüsTotal’ın etkinliğini öven bir çok çevirimiçi yorum görmüşsünüzdür. Google Tarafından 2012 yılında satın alınmıştır ve ticari olmayan bir kuruluştur. Toplanan veriler farklı antivirüs motorlarının web sitesi tarayıcılarının dosya ve URL analiz araçlarının ve kullanıcı katkılarının çıktısıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir