Elon Musk yeniden Bitcoin ile Tesla satacak

Geçtiğimiz vakitlerde Bitcoin üzerinden piyasaları sarsan açıklamalarda bulunan Elon Musk, yine Bitcoin ile Tesla satabileceğinin sinyalini verdi …

Geçtiğimiz vakitlerde Bitcoin üzerinden piyasaları sarsan açıklamalarda bulunan Elon Musk, yine Bitcoin ile Tesla satabileceğinin sinyalini verdi.

“BÜYÜK OLASILIKLA”

ABD’li elektrikli araba üreticisi, şirketin Bitcoin’i ödeme çeşidi olarak kabul etmeye “büyük olasılıkla” tekrar başlayacağını belirtti.

Musk, katıldığı bir konferansta, Tesla ve SpaceX’in Bitcoin yatırımının yanı sıra kendisinin de şahsî olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin yatırımları olduğunu aktardı.

ÇİN’DEKİ KÖMÜR SANTRALİ KAPATILDI

Bitcoin madenciliğinde yenilenebilir güç kaynaklarına daha fazla geçiş olduğunu belirterek, bilhassa Çin’de kullanılmakta olan bir küme kömür santralinin kapatıldığını anlattı.

Musk, “Yenilenebilir güç kullanım yüzdesinin büyük olasılıkla yüzde 50 yahut üzerinde olduğunu ve bu oranı artırmaya yönelik bir eğilim olduğunu doğrulamak için biraz daha itina göstermek istiyorum. Şayet öyleyse, Tesla büyük olasılıkla Bitcoin kabul etmeye devam edecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Elon Musk, mayıs ayında Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda, “kripto para düzgün bir fikir… Lakin bu etrafa ziyan verme kıymetine olamaz” paylaşımıyla çevresel telaşını münasebet göstererek, Tesla’nın araç satışlarında Bitcoin kullanmayı askıya aldığını bildirmişti.

Kaynak: ENSONHABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir