Fethiye’nin nüfusu bayramda 1 milyonu geçti

Kurban Bayramı’nda ailesi ile tatil yapmak isteyenler, Muğla’nın Fethiye ilçesine geldi. Serinlemek isteyenler plajları doldurdu. Denize giren …

Kurban Bayramı’nda ailesi ile tatil yapmak isteyenler, Muğla’nın Fethiye ilçesine geldi. Serinlemek isteyenler plajları doldurdu. Denize giren vatandaşlar, tatilin keyfini çıkardı.

Yaşanan yoğunluk çekilen karelere yansırken, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat,  “Sadece bir günde 52 bin 460 araç giriş yaptı, çok şaşkınız.” dedi.

NÜFUS 1 MİLYONU GEÇTİ

Elde edilen datalara nazaran Kurban Bayramı sürecinde Fethiye’nin nüfusunun 1 milyonu geçtiğini tabir eden Kaymakam Eyüp Fırat, “Edindiğimiz sayıları duyunca ben de çok şaşırdım. Yalnızca bir günde gününde Ölüdeniz Mahallemize 52 bin 460 araç girmiş. Bu araçlarda en makûs ihtimal dört kişi olduğunu düşünürsek, yalnızca bir günde Ölüdeniz’ e 200 bin kişi girmiş.

Bu sayı çok önemli bir sayı. İlçemizin en büyük gelir kapılarının başında turizm yer alıyor. Hasebiyle ne kadar çok turist bölgemize gelirse, bizde o kadar çok seviniyoruz.

Elimizden geldiğince trafiği rahatlatabilmek, konuklarımızı rahat ettirebilmek ismine Kaymakamlığımız, Belediyemiz, askerimiz ve polisimizle el birliğiyle uğraş içindeyiz” dedi.

Kaymakam Fırat, “Tahminlerimize nazaran ilçemizin nüfusu 1 milyonu geçmiş durumda. Jandarma ve emniyet müdürlüğümüzden elde ettiğimiz kayıtlar ve bilgilere nazaran çok önemli sayılarda ilçemizde konuk ağırlıyoruz. Biz tatil için konuklarımızı Fethiye’ye davet ediyoruz. İlçemizin alt yapısı sağlam durumda.” halinde konuştu.

“NÜFUS 4 KAT ARTTI”

Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca ise “Ölüdeniz’de Kurban Bayramı nedeni ile inanılmaz bir yoğunluk var. Fethiye nüfusu şuan prestiji ile 4 kat artmış durumda. Bu artışı belediyemize bağlı paklık işleri müdürlüğünün bilgilerine bakınca da çok net olarak anlıyoruz.

Olağan günlerde ilçemiz genelinden 160 ton çöp çıkarken, bayram nedeni ile şuanda 468 ton çöp topluyoruz. İlçemizde Fethiye Belediyesi ünitelerinin yanı sıra Kaymakamlık bünyesindeki ve öteki müdürlüklerimizin üniteleri olarak daima birlikte teyakkuzdayız. İlçemize tatil için gelen konuklarımızın dönüş anına kadar teyakkuzda olacağız. Fethiye halkımız ve burada yaşayan insanların huzuru ve refahı için çalışmalarımıza devam ediyoruz ve edeceğiz.” diye konuştu.

“LÜTFEN REZERVASYON YAPTIRIN”

Fethiye’ye tatil için gelen tatilcilere davette da bulunan Lider Karaca, “Aylar süren pandemi sürecinin akabinde ilçemizde tatilcilerimizi ağırlıyoruz. Onları burada görmekten ötürü da çok memnunuz.

Fakat onlardan bir ricam var. Lütfen Fethiye’ye tatile gelmeden evvel rezervasyonlarınızı yaptırın ve o denli gelin. Zira inanılmaz bir yığılma var. İlçemizdeki oteller, pansiyonlar ve villalar şuan dolmuş durumda. Hem kendi sıhhatleri, hem de burada yaşayan vatandaşlarımızın sıhhatleri için lütfen rezervasyonlarınızı yaptırın ve o denli gelin.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: ENSONHABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir