Yangınlar sonrası hasar tespit çalışmaları sürüyor: Bakan Kurum şehir şehir açıkladı

Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, orman yangınlarının yaşandığı Antalya, Mersin, Osmaniye, Adana, Muğla ve Kilis’te hasar tespit …

Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, orman yangınlarının yaşandığı Antalya, Mersin, Osmaniye, Adana, Muğla ve Kilis’te hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyecek, yaralarımızı el birliğiyle saracağız” dedi.

Bakan Kurum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yangınla çabanın 5’inci gününde hasar tespit çalışmalarının sürat kesmeden sürdüğünü bildirdi.

HASARLI BİNA SAYISI KAÇ?

Seferberlik anlayışı içinde, bir ve birlikte hareket ederek vatandaşların yanında olduklarını belirten Kurum, “Antalya, Mersin, Osmaniye, Adana, Muğla ve Kilis’te alandaki 257 kişilik takımımız ve taşınabilir laboratuvarlarımızla, teknolojinin tüm imkanlarıyla hasar tespit çalışmalarımıza süratli bir biçimde devam ediyoruz. Antalya Manavgat’ta, hasar tespit çalışmalarımızı 33 mahallenin 30’unda tamamladık, 3 mahallede devam ediyoruz. 2 bin 331 binada 768 konut, 38 ticarethane, 224 ahır ve 416 öteki hane; toplam 1446 bağımsız ünitenin ağır hasarlı, acil yıkılacak, yıkık olduğunu tespit ettik. Muğla Marmaris’te 74 binanın ağır hasarlı, acil yıkılacak ve yıkık olduğunu tespit ettik. Siteler, Armutalan, Bayır, İçmeler ve Turunç mahallelerindeki hasar tespit çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“VATANDAŞLARI MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”

Bakan Kurum, Mersin’de hasar tespit çalışmalarını tamamladıkları belirterek, “Aydıncık’ta 57, Silifke’de 20 bina olmak üzere toplam 77 binanın acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık olduğunu tespit ettik. Adana’nın Kozan ve Aladağ ilçelerine bağlı 6 köyde 1605 haneyi boşaltmıştık, dün prestijiyle Adana genelindeki hasar tespit çalışmalarımızı da tamamladık. Aladağ’da 24 ve Kozan’da 37 olmak üzere toplam 61 binanın acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık olduğunu tespit ettik. Yangından etkilenen tüm köylerimize, mahallelerimize takımlarımızla gidiyor; incelemelerimizi aralıksız yürütüyor, vatandaşlarımızın gereksinimlerini karşılıyoruz. 7/24 temeliyle çalışarak hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyecek, yaralarımızı el birliğiyle saracağız” tabirini kullandı.

Kaynak: Yenisafak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir